NYHEDER

Casting: Dreng på 6-7 år, gerne med blå øjne søges til spillefilmen ”Hacker”

(Casting afsluttet) Dreng på 6-7 år, gerne med blå øjne søges til spillefilmen ”Hacker”

Casting er afsluttet

Dreng på 6-7 år, gerne med blå øjne søges til spillefilmen ”Hacker” – en ny familiespillefilm, der skal optages til efteråret.
Deadline: Inden d. 9 okt. 2017 kl 12.
”Hacker” er et højspændt actionbrag for hele familien, om Benjamin der prøver at finde sin mor, der er forsvundet på mystisk vis…
Hvis du tror, det kunne være noget for dig, og du må komme til casting for dine forældre, så send en mail og få mere information.
Skriv samtidig lidt om dig selv og vedhæft et vellignende foto til os enten via vores formular her eller via mail ved at klikke her.
Filmen produceres af TOOLBOX FILM, og instrueres af Poul Berg, der tidligere har stået bag tv-serierne Tidsrejsen, Limbo, Mille og Julie.
CASTING: Drengestemme / dubbing søges til dansk animationsfilm

CASTING: Drengestemme / dubbing søges til dansk animationsfilm

Jeg leder efter en dreng på 13-17 år, der kan lægge stemme til en hovedrolle i en dansk animationsfilm. En ung drenget stemme, med god

Læs mere »
sommerferie casting

Sommerferien er slut – nu er vi igang igen 🌞

Hør nu her, sommer er forbi og glemt, United Casting er tilbage, og vi er helt tændt! Børn og unge, det’ jeres tur, træd frem

Læs mere »
vi holder sommerferie - vi ses til august.

Vi er på sommerferie – Vi ses igen til August 🌞

I sommervarmens gyldne glød, United Casting tager ferie på skønne sted. Men frygt ej, når solen går ned, Efter ferien er castingen klar, det ved

Læs mere »
%d bloggers like this: